Formacionet zyrtare, Milan – Juventus: Sarri i detyruar për ndryshime

07 Korrik 2020

Njëri nga derbit më të mëdhenj në Itali zhvillohet sot në “San Siro”, ku Milani pret Juventusin.

Juventus do të jetë përballë provës më të madhe të mbetur në rrugën e tyre drejt titullit.

Kjo pasi  Milani vjen nga një gjendje e mirë me Zlatan Ibrahimovic e rikthyer dhe fitoren 3-0 ndaj Lazios në fundjavë.

An iconic stadium 🏟, for an iconic fixture ⚽️

All the build-up here, #OneTouchAwayFromYou in our match room 📲 https://t.co/xbxKryPeZz

🌍 Where across the globe will you be supporting us from for #MilanJuve? ⚪️⚫️ pic.twitter.com/mvZSOBwez6

— JuventusFC (@juventusfcen) July 7, 2020

Në anën tjetër Bianconerëve iu shtohen edhe mungesat  Paulo Dybala dhe Matthijs de Ligt dhe tregon që kjo ndeshje do të jetë e vështirë.

Stefano Pioli për këtë ndeshje ka zgjedhur në sulm emra si  Ibrahimovic, Rebic e Paqueta.

Në anën tjetër Maurizio Sarri si partnerë të Cristiano Ronaldos, ka zgjedhur Gonzalo Higuainin dhe Federico Bernardeschin.

Ndeshja fillon në ora 21:45.

Milan: G Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Paqueta, Rebic; Ibrahimovic.

Here's the line-up to take on the Bianconeri
Let's fight! 👊🔴⚫

Gli 11 in campo per il big match con i bianconeri
Forza Diavolo! 👊🔴⚫#MilanJuve #SempreMilan@BioscalinITA pic.twitter.com/YmthQi0H1P

— AC Milan (@acmilan) July 7, 2020

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Rugani, Danilo; Bentancur, Pjanic, Rabiot; Bernardeschi, Higuain, Cristiano Ronaldo

Questa sera l'undici di partenza dei bianconeri è…
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻#MilanJuve pic.twitter.com/XWF7ER4FHB

— JuventusFC (@juventusfc) July 7, 2020

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com