Formacionet zyrtare: Milani dhe Lazio luajnë për top-katërshe

13 Prill 2019

Milani dhe Lazio zhvillojnë duelin e rëndësishëm në garën për katër pozitat e para në kampionatin italian.

Rossonerët duhet të fitojnë para tifozëve të tyre në mënyrë që ta ruajnë vendin e katërt në tabelë.

Nga ana tjetër, me fitore eventuale, Biancocelestët do të barazoheshin me pikë me kundërshtarin e tyre. Do të shohim edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Gennaro Gattuso dhe Simone Inzaghi.

Formacioni zyrtar i Milanit: Reina; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Piatek, Borini.

Banka rezervë: A Donnarumma, Plizzari, Abate, Caldara, Conti, Laxalt, Strinic, Zapata, Bertolacci, Biglia, Castillejo, Cutrone.

Formacioni zyrtar i Lazios: Strakosha; Luiz Felipe, Acerbi, Bastos; Romulo, Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Correa, Immobile.

Banka rezervë: Proto, Guerrieri, Patric, Wallace, Silva, Cataldi, Durmisi, Parolo, Jordao, Neto, Caicedo. /Telegrafi/

www.telegrafi.com