Formacionet zyrtare, Napoli – Arsenal

18 Prill 2019

Liga e Evropës vjen me ndeshjet kthyese çerekfinale, ku Napoli do të kërkojë ta shkrijë epërsinë nga ndeshja e parë me Arsenalin.

Topçinjtë kishin fituar në Emirates me rezultat 2-0, në një ndeshje ku kishte shumë raste.

Italianët e Carlo Ancelottit e kërkojnë gjysmëfinalen, por duhet të jenë të kujdesshëm pasi një gol i pësuar do tua shuante shpresat për më shumë.

Napoli nga minuta e parë do të luajë me  Insigne dhe Milik në sulm.

⚽️ #NapoliArsenal #TIMETOBELIEVE
📌 XI
🏆 @EuropaLeague #UEL
💙 #ForzaNapoliSempre pic.twitter.com/NWPm4zlFhE

— Official SSC Napoli (@sscnapoli) April 18, 2019

Në anën tjetër Arsenali do të startojë me Grabnit Xhakën nga minuta e parë.

🎼 El Maestro

Tonight sees Unai Emery lead us in his 50th game as head coach

Onwards, @UnaiEmery_ 👊

🏆 #UEL pic.twitter.com/1hDp18xVVf

— Arsenal FC (@Arsenal) April 18, 2019

Ndeshja fillon në ora 21:00. /Telegrafi/

Napoli: Meret; Maksimovic, Chiricheș, Koulibaly, Ghoulam; Callejón, Allan, Zielinski, Fabián; Milik, Insigne.

Arsenal: Cech, Niles, Sokratis, Koscielny, Monreal, Kolasinac, Torreiera, Xhaka, Ramsey, Aubameyang, Lacazette.

📋 Here's our team news for tonight's #UEL quarter-final second leg!

🌟 @LacazetteAlex and @Aubameyang7 both start
🇺🇾 @LTorreira34 in midfield with @AaronRamsey and Granit Xhaka
🇬🇷 @SokratisPapa5 is alongside @6_LKOSCIELNY and @_NachoMonreal

🏆 #UEL

— Arsenal FC (@Arsenal) April 18, 2019

www.telegrafi.com