Formacionet zyrtare, Real Madrid – Galatasaray: Mbretërit vetëm për fitore

06 Nëntor 2019

Real Madridi do të kërkojë fitore ndaj Galatasarayt në shtëpi për t’i mbajtur gjallë gjasat për kualifikim.

Mbretërit kanë marr vetëm katër pikë nga tri ndeshjet e para dhe fitorja ndaj turkeve është detyrim.

Zinedine Zidane nga minuta e parë do të luajë me më të mirët, duke u rreshtuar në sulm me, Eden Hazard, Rodrygo Goes dhe Karim Benzema në qendër.

👌👕 All ready in our dressing room!
🔢 Who would be in your starting XI?#RmUCL | #HalaMadrid pic.twitter.com/fVOPgyNdB6

— Real Madrid C.F. 🇬🇧🇺🇸 (@realmadriden) November 6, 2019

Në anën tjetër turqit do të luajnë me Andonen, Feggoulin dhe Ryan Babelin.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Ramos, Varane, Hazard, Kroos, Benzema, Marcelo, Casemiro, Valverde, Rodrygo.

📋✅ ¡Nuestro XI inicial 🆚 @GalatasaraySK! #RMUCL | #HalaMadrid pic.twitter.com/au67WyWKhw

— Real Madrid C.F.⚽ (@realmadrid) November 6, 2019

Galatasaray: Musler, Seri, Babel, Andone, Luyindama, Marcao, Feghouli, N’Zonzi, Lemina, Nagatomo, Mariano. /Telegrafi/

🤜🤛1⃣1⃣ | #RMvGS #UCL pic.twitter.com/XD1kv8Juwq

— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) November 6, 2019

www.telegrafi.com