Formacionet zyrtare: Reali i dëshiron tri pikët ndaj Valladolidit

11 Mars 2019

Në Estadio Jose Zorrilla, Real Valladolidi dhe Real Madridi zhvillojnë ndeshjen e javës së 27-të në La Liga.

Los Blancos kanë mbetur prapa në garën për titull, mirëpo atyre iu nevojiten pikët për të siguruar qëndrimin në top katërshe.

⚽️💜 Sesión de activación en Zorrilla a solo nueve horas para que comience el partido#pucela #RealValladolidRealMadrid pic.twitter.com/BQjy2fmLaL

— Real Valladolid C.F. (@realvalladolid) March 10, 2019

Mbretërit mbajnë vendin e tretë në tabelë me 48 pikë, ndërsa vendi i katërt (Getafe) është tri pikë prapa, derisa vendi i pestë (Deportivo Alaves) qëndron shtatë pikë larg Realit.

Valladolidi është në vend të 16-të në tabelë, vetëm tri pikë larg zonës së rrezikut, prandaj do të përpiqet maksimalisht që të nxjerrë rezultat pozitiv në këtë përballje.

📸✍ Gracias por vuestra bienvenida, #RMFans! #RMLiga | #HalaMadrid pic.twitter.com/DUl6TjFB9v

— Real Madrid C.F.⚽ (@realmadrid) March 10, 2019

Trajnerët Sergio dhe Santiago Solari i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Real Valladolidit: Masip; Nacho, Calero, Joaquin, Antonito; Alcaraz, Michel, Anuar; Oscar Plano, Sergi Guardiola, Keko.

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Reguilon, Nacho, Varane, Odriozola; D. Ceballos, Kroos, Casemiro, Modric; Asensio, Benzema.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com