Formacionet zyrtare të derbit në Ligue 1: Lyon – PSG

22 Shtator 2019

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Lyonit dhe Paris Saint-Germianit për përballjen në kuadër të javës së gjashtë në Ligue 1.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin ‘Parc Olympique Lyonnais’, me parisienët që shihen si favorit në letër.

Për dallim nga vendasit, kampioni në fuqi i Ligue 1 do të jetë në këtë takim pa Colin Dagba që është i lënduar.

Formacioni startues i Lyonit: Lopes, Dubois, Denayer, Marcelo, Andersen, Kone, Reine-Adelaide, Mendes, Aouar, Mephis, Dembele.

The #TeamOL XI for #OLPSG! 🔴🔵 pic.twitter.com/UacvEeERb2

— OL English 🇬🇧 (@OL_English) September 22, 2019

Formacioni startues i PSG-së: Navas, Meunier, Silva, Diallo, Bernat, Gueye, Marquinhos, Herrera, Di Maria, Neymar, Choupo-Moting. /Telegrafi/

📋 Notre 1⃣1⃣ de départ pour ce #OLPSG ⚡️

🔴🔵 #AllezParis pic.twitter.com/scCyELmnls

— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) September 22, 2019

www.telegrafi.com