Formacionet zyrtare: Union Berlin – Bayern Munich

17 Maj 2020

Bayern Munich më në fund do të rikthehet të luajë futboll, derisa do të jetë mysafir i Union Berlinit në kuadër të javës së 26-të në Bundesliga.

Futbolli në Gjermani ishte ndërprerë shkaku i coronavirusit nga mesi i muajit mars, mirëpo nga e shtuna (16 maj) ndeshjet kanë filluar të zhvillohen mbrapa dyerve të mbyllura.

Bavarezët dhe Union Berlini i kan publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 18:00.

┳┻|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┻┳|
┳┻|
┻┳|
┳┻| _
┻┳| •.•) The boys are back!
┳┻|⊂ノ
┻┳|#FCUFCB #packmas pic.twitter.com/Yhs7wAbU9S

— FC Bayern München (@FCBayern) May 17, 2020

Berlini në këtë takim do të jetë pa lojtarët si, Becker që është i lënduar, derisa Marcos Friderich është i suspenduar me karton të kuq nga muaji mars.

Në anën tjetër, Bayerni nuk mund të llogarisë në lojtarët si, Philippe Coutinho, Niklas Sule dhe Corentin Tolisso, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni shartues i Uninon Berlinit: Gikieëicz; Hübner, Schlotterbeck, Subotic, Trimmel; Andrich, Gentner, Lenz; Ingvartsen, Bülter, Andersson

Wie seltsam das hier heute ist 😕 Aber so starten wir um 18:00 Uhr gegen den @FCBayern.#FCUFCB #eisern #wartenaufunion pic.twitter.com/Wz4DkQVfO6

— 1. FC Union Berlin (@fcunion) May 17, 2020

Formacioni shartues i Bayern Munichut: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Davies; Kimmich, Thiago; Gnabry, Müller, Coman; Lewandowski. /Telegrafi/

🔙 Unsere 1⃣1⃣ für #FCUFCB! #packmas 💪#FCBayern #MiaSanMia pic.twitter.com/2SbQtECODa

— FC Bayern München (@FCBayern) May 17, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com