Formacionet zyrtare, Valencia – Aresenal: Xhaka nga minuta e parë

09 Maj 2019

Arsenali nuk ka motiv më të madh se sa të kalojë në finale të Ligës të Evropës.

Ata sot do të jenë mysafirë të Valencias, të cilët në ndeshjen e parë i mposhtën 3-1.

? Mestalla, Valencia

????

? #UEL pic.twitter.com/7ezVoJsREP

— Arsenal FC (@Arsenal) May 9, 2019

Trajneri Unai Emery ka vendosur që nga minuta e parë të luajë me Granit Xhakën.

Në anën tjetër do të luajnë edhe Pierrier Emerick Aubameynag dhe Lacazettte.

Valencia në sulm do të paraqitet Gamerio dhe Rodrigo.

Ndeshja fillon në ora 21:00. /Telegrafi/

Valenica: Neto; Piccini, Paulista, Garay, Gayà; Wass, Parejo, Coquelin, Guedes; Gameiro, Rodrigo

Arsenal: Cech; Monreal, Mustafi, Sokratis, Maitland-Niles; Torreira, Xhaka; Kolasinac, Özil, Aubameyang; Lacazette.

www.telegrafi.com