Formacioni i ri i Barcelonës po e bën treshen sulmuese edhe më të rrezikshme

07 Korrik 2020

Barcelona ka prodhuar paraqitjen më të mirë deri më tani në këtë edicion në fitoren 4-1 ndaj Villarealit në fundjavën e kaluar.

Quique Setien ishte i dëshpëruar në kërkim të një skeme të re dhe duket se tashmë atë e ka gjetur në javën e kaluar.

Sipas asaj që raporton Mundo Deportivo, trajneri mund të luajë nga tani e tutje me formacionin 4-3-1-2, për të nxjerr më të mirën nga tre sulmuesit përpara.

Villareal vs Barcelona (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Setien e ka rikthyer në formacionin bazë Antoine Griezmannin, që do të ndihmojë përpara Luis Suarezin e Lionel Messin.

Raportohet se ky sistem i lojës nuk është ndërtuar vetëm që treshja përpara të jetë e rrezikshme, por edhe krahët e mbrojtjes të futen në të.

Nga aty, sistemi mund të ndryshojë në 4-3-3, e që shpresojnë që diferencën në katër pikë ndaj Real Madridit të zvogëlojnë dhe të tentojnë që në katër xhirot e fundit të fitojnë La Ligan. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com