Formula 1/ Ferrari nuk po bën paraqitje të mirë, por ka optimizëm

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
16 Prill 2018 14:00
Flet drejtuesi i 'kokëkuqes'

Natyrisht që pritej një rezultat i ndryshëm pas prezantimit të së shtunës, drejtuesi i ekipit Ferrari, Maurizio Arrivabene, ende ngushëllohet me rezultatin e parë të arritur nga Vettel në klasifikimin e pilotëve dhe me podiumin e Kimi Raikkonen. “Nuk është rezultati që po synonim, pasi e filluam nga rreshti i parë”. Kanë qenë këto fjalët e tij në fund të garës.

“Ritmi ynë në garë nuk ishte i keq, por ishte një Çmim i Madh për të cilin ka pasur shumë ndryshime. Kimi ka kapur një vend në podium dhe Sebastian Vettel ka vijuar që të reduktojë problemet e makinës, e cila, nuk ishte në kushtet ideale për të garuar. Tani është e rëndësishme që të ruhet qetësua dhe përqendrimi, duke menduar për garën e ardhshme që do të zhvillohet në Baku”, përfundoi dirigjenti i Ferrari-t. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike