Formula 1| Wolff nuk është i sigurt për të ardhmen dhe iu çon mesazh pilotëve

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
14 Maj 2018 16:20
Mercedes në rrugën e duhur?

Nuk ishin në depresion në momentin e vështirësisë dhe nuk u ekzaltuan në momentin që Mercedes rilindi. Drejtuesi kryesor i skuderisë, Toto Wolff për shtypin ndërkombëtar theksoi: “Fituam, por nuk ishte e thjeshtë për ne. E premtja dhe e shtuna ishin dy ditë të komplikuara, sepse patëm disa shqetësime me Bottas, i cili pati një ngërç dhe ngadalësim për shkak të dridhjeve”.

Wolff refuzon akuzat e favorizimit nga ana e Pirelli-t pas futjes së gomave të reja në Montmelo: “Të gjitha skuadrat vuajtën nga ashpërsia e gomave gjatë testeve. Pirelli, vetëm për këtë, ka shkelur trashësinë vetëm për të plotësuar nevojat e të gjithëve. Të mendosh që dikush mund të influencojë te Pirelli është absurde sepse Formula Një nuk funksionon kështu”.

Për garën dhe për të ambiciet në Botëror, Wolff vijoi: “Në fund ka funksionuar gjithçka siç duhet, por ne nuk duhet të flemë mendjen në këtë anë. Jemi në vijën e rikthimit, por tani do të garojmë në Principatën e Monakos dhe aty duhet të garojmë”. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike