FOTO/ Balaj i bekuar në Dubai, ja çfarë i komenton Roshi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Shkurt 2018 12:00

Bekim Balaj vazhdon të jetë i dëmtuar ndërsa ka zgjedhur që të kalojë pak kohë relaksusese në Dubai. Sulmuesi kuqezi që aktivizohet në radhët e Akhmat Grozny në Rusi, duket se që pas dëmtimit të fundit nuk po arrin të gjejë formën e tij.

Mirëpo, një mënyrë e mirë për t’a kaluar stresin janë edhe udhëtimet. 27-vjeçari së fundmi ka postuar në profilin e tij në “Instagram” foto ndërsa pushon në klimën e nxehtë vendit arab.

I veshur me “Gucci”, lojtari shihet i shtrirë në një karrige ndërsa ka marrë komente të shumta edhe nga miqtë e tij. Njëri prej tyre është edhe shoku i tij i ekipit, mesfushori fierak, Odise Roshi.

“A sa bukur aaaaaaa sic esht ajo fjala @kidi_selmani @elis.kokolari @g.tusha te çoft zoti ne Jumeirah”- ka shkruar “raketa kuqezi” në foton e shkodranit, ndërsa Balaj i është përgjigjur “Kadalkadal sonte”. /EDS/

Shkon me gruan e gangsterit, futbollisti ''paguan gjobën''

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
20 Korrik 2018 16:45
Skandal në Premier League

Një yll i Premier League ka paguar një shumë me gjashtë zero te një gangster në mënyrë që ky i fundit të mos i thyente këmbën! Arsyeja? Futbollisti kishte fjetur me gruan e gangsterit.

E gjithë historia është treguar nga gruaja e një futbollisti tjetër për portalin britanik “Mumnsnet”. Futbollisti në fjalë, emri i të cilit nuk është bërë public, ishte nisur për pushime në një vend luksoz në Europë bashkë me zonjën në fjalë. Por bashkëshorti ishte shfaqur në hotel bashkë me shokët e tij të fortë duke detyruar futbollistin që të punësonte truproje për të ruajtur dhomën e tij të hotelit.

“Daily Star” raporton gjithashtu se më pas ai ka paguar një shumë të majme, diku te 100 000 paund, për të “sqaruar situatën” dhe për të fshirë gjithçka nga kujtesa e bashkëshortit.

Personi që përhapi lajmin në portalin ku zakonisht flitet për çështje prindërore e quajti këtë “historinë më skandaloze me një futbollist”./EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

Sulmuesi i ri i West Ham vjen së bashku me të dashurën seksi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
20 Korrik 2018 12:39
Bukuroshja ukrainase

Andriy Yarmolenko është sulmuesi i ri që është afruar në radhët e West Ham United. Lojtari është pritur mjaft mirë nga tifozët dhe shokët e skuadrës. Por, nga ana tjetër ai ka edhe një partnere tepër seksi, e cila ka ‘pushtuar’ mediat britanike.

28-vjeçari është i martuar me patrioten e tij, Inna, e cila punon me projekte te veprimit social dhe është specialiste në marrëdhëniet e jashtme të Ukrainës. Çdo vit ajo organizon një veprimtari bamirësie në SHBA, duke promovuar kulturën e Evropës Lindore jashtë shtetit.

Përveç angazhimeve të saj me punën, bukuroshja nuk heziton që të publikojë foto të shumta ku tregon format e saj magjepsëse. Ajo ka një pasion të madh për palestrën, ku ushtrohet shumë për të mbajtur trupin në formë. E përveç kësaj, një tjetër dashuri të madhe ka edhe për udhëtimet. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

FOTO/ Gruaja e Ramos, 40-vjeçe në top formë

Ti mund ta lexosh kete ne 3 min.
20 Korrik 2018 10:53

Është tetë vite më e madhe se Sergio Ramos, por Pilar mbetet në formën e saj më të mirë. Balerina 40-vjeçare ka një fizik për t'u admiruar edhe pse është nënë e tre fëmijëve, ajo vazhdon të jetë në top-formë. Së fundmi bruja simpatike ka realizuar një set fotografik për revistën spanjolle 'Hola Fashion", ku duket kaq seksi. Vetëm dy ditë më parë pas shtatë vitesh së bashku Pilar dhe Sergio kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë.

kanë bërë vetëm një ceremoni të vogël pa praninë e familjarëve ku dukeshin një çift i lumtur ndërsa kanë shkëmbyer unazat. Ata kanë tre djem nga lidhja e tyre, Sergio, Marco dhe Alejandro që erdhi në jetë tre muaj më parë. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

VIDEO/ Wanda flet për Icardin, Sampaolin dhe celulitin

Ti mund ta lexosh kete ne 3 min.
20 Korrik 2018 10:27
Modelja argjentinase

Wanda Icardi në një intervistë të dhënë së fundmi për revistën argjentinase ‘GENTE’ ka folur për celulitin e saj dhe mungesën e Icardit te kombëtarja argjentinase. Modelja 31-vjeçare, nënë e pesë fëmijëve u kritikua shumë nga mediat rozë dhe në rrjetet sociale për shkak të disa fotove ku shfaqej në një formë jo të mirë fizike me bashkëshortin e saj në Ibiza. Çifti po kalonte pushimet në bregdetin spanjoll së bashku me fëmijët, kur paparacët fotografuan modelen ndërsa dilte nga deti me sulmuesin  e Interit. Ndryshe nga fotot që poston në profilin e saj në “Instgram”, fiziku i saj dukej i patonifikuar dhe me celulit.

Megjithatë ajo nuk e ka fshehur këtë fakt ndërsa tha “Femrat janë të vetmet krijesa të komplikuara, burrat më të bukur bien në dashuri me gra të vërteta".

Ndër të tjera ajo komentoi edhe marrëdhënien me ish-bashkëshortin e saj Maxi Lopez, me të cilin ka tre djem dhe mungesën e Icardit në Botërorin “Rusi 2018” me përfaqësuesen ‘Albiceleste’.

 

Verano nos vemos pronto

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

“Nuk mendoj se ishte surprizë që Mauro nuk u thirr nga Sampaoli, asi donte t’i jepte mundësi djemve të tjerë. Argjentina nuk ishte shumë mirë dhe për këtë arsye kemi nevojë për një trajner të ri, i thashë Sampaolit se Icardi ishte numri 9 më i mirë i Argjentinës, pasi ai është një lider i madh”- ka thënë 31-vjeçarja. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.
Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.