FOTO/ Njihuni me gazetaren e re seksi të Super Sport

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
6 Shkurt 2018 13:56

Lei Kraja është një nga moderatoret e reja që i është bashkuar familjes së madhe të Super Sport. Bukuroshja ka zbritur për herë të parë me mikrofonin e "Digitalb" në "Selman Stërmasi" në ndeshjen që Tirana luajti ndaj Shkumbinit.

Modelja seksi siç duket i është futur seriozisht fushës së gazetarisë sportive, ku duket që e ka marrë me shumë qejf. Në fotot që kjo e fundit ka postuar në rrjetin social "Instagram" me kolegët e saj në Super Sport ka shkruar "Nuk jam me fat, por e bekuar".

Lei i bashkohet katërshes simpatike të modertoreve sportive në Digitalb, Vilma Mashës, Ilda Bejlerit dhe Sidorela Gjonit. Siç mund të shikoni edhe në fotogaleri, Kraja është padyshim një konkurrente e denjë për gazetaret e tjera sportive. Përveçse simpatike, është tejet seksi, kaq mjafton! /EDS/

Wen, kinezja simpatike që mahniti Fassonen

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
21 Maj 2018 12:16

Inter po feston për sigurimin e një vendi në Champions League për sezonin tjetër, ndërsa Milan i gëzohet një marrëveshjeje të re financiare. Gjigantët kuqezinj kanë nënshkruar një kontratë të re me grupin kinez Zicheng Enterprise Group Investment, për të rikthyer klubin aty ku i takon. Grupi kinez në fjalë, kishte dërguar në Milano përfaqësuesen e tyre, Wen Xiaoting, e cila nuk shpëtoi pa u komentuar nga mediat italiane për prezencën e saj simpatike.

Wen, është vajza e presidentit të grupit që ka në pronësi ekipin kinez të futbollit, Guizhou Hengfeng. Me një prezencë tejet tërheqëse, bukuroshja duket që mahniti edhe Marco Fassonen, i cili nuk ia ndante sytë gjatë momentit që ajo po fliste. Mbase, Wen do të jetë një ogur i mirë për milanistët që të mund të arrijnë objektivat e caktuar. Pasi sezonin e ardhshëm mund t'i gëzohen vetëm pjesëmarrjes në Europa League. Megjithatë, gara do të jetë e fortë edhe në Serie A, por mbetet të shohim nëse Gattuso do të riktheje ekipin aty ku i takon. /EDS/

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.

Gjashtë motrat më simpatike të futbollistëve

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
19 Maj 2018 10:51

Jemi mësuar që të shohim gjithnjë partneret e futbollistëve apo tifozet seksi që shfaqen me fanellën e ekipit të tyre të preferuar në stadium. Mirëpo, përveç parave, famës dhe grave të bukura që kanë, fati u ka rezervuar edhe motra të bukura profesionistëve të futbollit. Në fotogalerinë e mësipërme kemi zgjedhur gjashtë prej motrave më simpatike të futbollistëve më të njohur në botë. Mes tyre bëjnë pjesë, motra e sulmuesit të Chelseas, Marta Abril (Alvaro Moratës), Rafaella e Neymar, Katia Aveiro e Cristiano Ronaldos, Gabrieli Emboaba e ish-mesfushorit të Inter, Oscar, Ambar e Arturo Vidal dhe Ana Silvia Hernández Balcázar e ish-ylli të Manchester United dhe Real Madrid, Chicharito Hernández. /EDS/

FOTO/ Njihuni me 12 vajzat më seksi të hokejit në Rusi

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
18 Maj 2018 12:07

Kush tha që femrat nuk dinë të luajnë hokej? Natyrisht që përveçse janë të talentuara në këtë sport, janë edhe tejet të bukura. Po flasim për 12 bukuroshet ruse që janë kanë pikasur në kampionatin rus të hokejt.

Secila më simpatike dhe e talentuar se tjera. Mjafton të shikoni kalendarin e fotove të realizuara për 2018-ën nga fotografi i mirënjohur Pyotr Titarenko, i cili ka punuar me L'Moi Vogue, Harper's Bazaar, Forbes dhe shumë të tjerë. Ai ka zgjedhur vajzat më të mira nga shtatë prej ekipeve të hokejt në Rusi. Siç mund të shikoni edhe setin në fjalë, përveçse janë tejet te talentuara në këtë sport, janë seksi dhe tejet tërheqëse.

Jo më kot, femrat ruse vazhdojnë të pushtojnë si gjithnjë botën me bukurinë dhe sensualitetin që kanë. /EDS/

12 sportistet pjesëmarrëse në setin fotografik

Anna Prugova ("Agidel")
Maria Pechnikova ("Agidel")
Oksana Afonina ("Arctic-University")
Evgeniya Dyupina ("Dinamo-Spb")
Diana Kanaeva ("Dinamo-Spb")
Nadezda Morozova ("Biryusa")
Tatiana Shatalova ("Biryusa")
Anastasia Smirnova ("Scythian")
Tatiana Shchukina (Sverdlovsk regional team)
Nina Pirogova ("Tornado")
Alevtina Shtaryova ("Tornado")
Anna Shokhina ("Tornado")

*********

Ndalohet ribotimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Në eduasportin.com do gjeni Parashikime Ndeshjesh për Kampionatet Kryesore, Rezultate Live dhe Statistika Futbolli.

 

Liverpool me fat, ka tifozen më seksi shqiptare

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
17 Maj 2018 14:20

Eni Koçi është një nga këngëtaret më seksi shqiptare. Bukuroshja me origjinë nga Shkodra vazhdon studimet e larta në Londër ndërsa sa vjen edhe bëhet më e bukur. 21-vjeçarja është përshtatur mjaft mirë me kulturën angleze ndërsa i ka hyrë në zemër edhe futbolli, sporti i preferuar i britanikëve.

Eni ka zgjedhur të bëjë tifozllëk për ekipin legjendar të Liverpool, i cili këtë vit ka siguruar finalen e madhe të Champions League, që do të luhet më 26 maj në Kiev.

"The Reds" do të kërkojnë që të ngrenë trofeun e rëndësishëm të Evropës ndaj 12 herë kampionëve të UCL, Real Madrid. Nuk e dimë ende nëse këngëtarja bionde do të presë një biletë për t'i ndjekur në stadium, por një gjë është e sigurt që ndryshe nga shumë vajza të tjera, do të përkrahë egjiptianin Mohamed Salah dhe jo yllin e "Los Blancos", Cristiano Ronaldo. Bukuroshja ka postuar në profilin e saj disa foto me fanellën e legjendës së Liverpool, ish-kapitenin anglez, Steven Gerrard. /EDS/