Foto | Përgjigja e fëmijës tifoz të Atleticos në detyrën e shtëpisë po bëhet virale

Foto | Përgjigja e fëmijës tifoz të Atleticos në detyrën e shtëpisë po bëhet virale

Përgjigja e një fëmije, tifoz i Atletico Madrid, në një detyre shtëpie është bërë virale në internet dhe po bënë xhiron e botës. Pasioni i tij për ngjyrat e skuadrës së drejtuar nga Diego Simeone ishte vendosur në provë në testin e tij të fundit. Fëmija në fjalë, është në fillore dhe duhej t’i përgjigjej pyetjeve të përgatitur nga mësuesja e tij. Kërkesa ishte e thjeshtë: Duhej të lidhte dy fjalët e paraqitura, për të formuar një të re, dhe të njëjtën gjë duhej të bënte edhe me fjalët e përbëra. Për shembull, në rastin e parë duhej të formonte një fjalë dhe në fakt nuk gaboi. Por në rastin e dytë del jashtë pritshmërive. Duhej të gjente lidhjen për fjalët “kuqe”dhe “bardhë” dhe përgjigja e tij ishte me të vërtetë befasuese: Atletico, duke iu referuar ngjyrave të skuadrës madrilene. Mësuesi nuk vonoi dhe e shpërndau foton në rrjetet sociale, kaq mjaftoi dhe postimi u bë viral.