FOTO/“Sistemi VAR për tarifat”, perlat e studentëve në protestë

12 Dhjetor 2018

TIRANË

Protesta e studentëve teksa ka hyrë në ditën e shtatë radhazi, krahas thirrjeve të ndryshme, sot nuk kanë munguar as nuancat e humorit nga të gjitha fushat, përfshirë edhe në atë sportive.

Mbështetësit e skuadrës së Partizanit sot treguan pak nga klasi i tyre përmes pankartave ku mes tjerash shkruhej:“Negociatat? Kur Tirana të fitojë me Partizanin”.

Çështjen dhe debatin më të madh në futboll dhe që njihet si sistemi “VAR”, studentët e sollën sot para ministrisë së Arsimit me pankartata: “Duam sistemin VAR për tarifat”.

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

 

(n.m/BalkanWeb)

 

www.balkanweb.com