Frenkie de Jong përfshihet në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë ndaj Juves

15 Prill 2019

Frenkie de Jong është përfshirë në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen e dytë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Lojtari ishte detyruar të lë fushën para kohe në ndeshjen e fundit të skuadrës nga Amsterdami në ligen elitare në Holandë dhe kjo kishte shqetësuar tifozët.

Në listë mungon Nicolas Tagliafico për shkak të kartonëve, ndërsa më poshtë keni listën e plotë:

Onana, Lamprou, Varela; Kristensen, Veltman, De Ligt, Sinkgraven, Mazraoui, Magallan, Blind, Tagliafico; Van de Beek, Tadic, Labyad, Schone, De Jong, Ziyech, De Wit; Neres, Huntelaar, Dolberg, Ekkelenkamp.

Kujtojmë se ndeshja e parë ka përfunduar me rezultat 1-1. /Telegrafi/

www.telegrafi.com