Frikë nga virusi i tmerrshëm, FSHF po mendon të spostojnë ndeshjet e Kombëtares

27 Shkurt 2020

Italia është pushtuar nga coronavirusi dhe popullata është në alarm. Mjaft ndeshje sportive janë spostuar, ndërsa nëpër aeroporte kontrollohen një më një të gjithë ata që hyjnë në Gadishullin Apenin.

Duke parë këtë situatë, Federata Shqiptare e Futbollit është mjaft e shqetësuar dhe ka vedosur të spostojë ndeshjet në program me San Marinon në 27 mars dhe më 30 mars me Slloveninë, që do luhej në Friuli. “Panorama Sport” raporton se FSHF po mendon që një nga këto sfida ta luajë në “Air Albania Stadium”.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com