Frikë se ishte infekuar me Covid-19, Milan merr përgjigjen e tamponit për Donnarumma

02 Prill 2021

Lajme të mira për Milanin në prag të rikthimit në fushë pas eliminatoreve të Botërorit. Të gjithë futbollistët kuqezi janë kthyer në formë pas impenjimit me kombëtaret e tyre dhe janë gati për sfidën e së shtunës në mesditë kundër Sampdorias.

168005469 10157886912936937 2769346166889597139 N

Pas gati dy javësh, Pioli mundi të stërvisë thuajse të plotë skuadrën, pasi sipas programit janë bashkuar Ibrahimovic, Calhanoglu, apo edhe Kessi që luajti në eliminatoret e Kupës së Afrikës. Ndërkohë edhe Donnarumma mund të përgatitet nga dita e sotme me ekipin, pasi rezultoi negativ në testin molekular. Portieri mbajti në ankth kuqezinjtë, pasi rasteve të shumta pozitive në kombëtaren italiane.

167415708 10157886912846937 994253986085411485 N

Lajme të mira për Milanin vijnë edhe nga infermieria. Rebic ka kaluar plotësisht problemet fizike dhe do të jetë në fushë nga minuta e parë në ndeshjen kundër Sampdorias. Po ashtu, afër rikthimit të gatshëm janë Leao dhe Mandzukic, ndërsa për shërbimet e Romagnoli dhe Calabria, trajnerit Pioli duhet të presë edhe pak javë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com