FSHF vendos datën për rifillimin e sezonit, i kalon “topin” qeverisë

13 Maj 2020

3 qershori është data e fiksuar nga FSHF për rifillimin e sezonit. Në këtë përfundim kanë dalë pas mbledhjes që Federata zhvilloi me dhjetë presidentet e Superligës. Ky vendim, kjo datë e fiksuar nga FSHF kërkon tashmë miratimin nga ana e qeverisë për rifillimin e sezonit futbollistik.

Duka

Pas dy raundeve bisedime me përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve, FSHF vendosi të mbledh këtë të mërkurë të gjithë presidentet e Superiores. Që nga ora 11:00 të dhjetë presidentët e elitës së futbollit shqiptar nisën diskutimin me presidentin e FSHF-ës Armand Duka ku ky i fundit do ti njohu me protokollin sanitar final që i kanë paraqitur MSH
vijon…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com