Futbolli në zi, koronavirusi i merr jetën trajnerit të famshëm serb, drejtoi Barcelonën dhe Real Madrid

06 Prill 2020

Koronavirusi i merr jetën një prej trajnerëve më të famshëm serb dhe jo vetëm. I prekur nga Covid-19, Radomir Antic humbi betejën në moshën 71-vjeçare.

Antic

Ai nisi karrierën si futbollist te Partizani Beogradit, ndërsa u bë i njohur në Europë si trajner, duke drejtuar pankinën e Atletico Madrid (fitoi La Liga dhe Kupën e Mbretit), Barcelonën dhe Real Madrid. Gjatë karrierës si teknik, Antic drejtoi edhe kombëtaren e Serbisë në vitin 2008 dhe 2010.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com