Futbolli në zi! Ndahet nga jeta ikona e sportit shqiptar

19 Korrik 2019

Futbolli shqiptar është sot në zi. Fatmir Frashëri një nga legjendat e futbollit bardheblu dhe Kombëtares shqiptare është ndarë nga jeta.

Frashëri vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë e cila më pas i ka marrë edhe jetën. Ndërsa para disa vitesh ka kaluar edhe një infarkt kardiak. Fatmir Frashëri u rrit te të rinjtë e Tiranës dhe veshi fanellën bardheblu nga viti 1958 deri në 1972-shin, me përjashtim të periudhës 1962-1964, kur u aktivizua me Partizanin.

Fatmir Frasheri

FrashĂ«ri, lindi mĂ« 3 prill tĂ« vitin 1941 dhe ka qenĂ« njĂ« nga mbrojtĂ«sit mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« ShqipĂ«risĂ«. Ai ka marrĂ« disa dekorata si  “Mjeshtri i Madh” apo “MjeshtĂ«r i Merituar”. Si futbollist Ă«shtĂ« shpallur 4 herĂ« kampion me TiranĂ«n, ndĂ«rsa si trajner 1 herĂ« me Dinamon.

(BalkanWeb)

www.balkanweb.com