Gabigol: Liga Premier është atraktive

01 Dhjetor 2018

Interi shpreson që ta shesë Gabriel Jesusin te Evertoni, West Hami ose Crystal Palace në janar.

Vet sulmuesi 22 vjeçar ka pranuar se destinacioni i Ligës Premier e tërheq shumë.

“Të gjitha janë klube të rëndësishme me top lojtarë”.

“Shpresoj se do të përfundojë mirë për të gjithë dhe të arrijmë marrëveshje. Ka pasur shumë gjëra të përfshira te Interi, pasi që ata kanë të drejtat e mia. Nuk është vendosur ende, por ka pak gjasa të mbetem në Brazil”.

“Liga Premier ka pasur gjithmonë sulmues të mirë dhe jam kënaqur duke i shikuar në televizion”.

“Unë i ndjek brazilianët e atij kampionati dhe ndonjëherë ne flasim e ata të gjithë kanë dëshirë të luajnë në Ligën Premier”, u shpreh Gabigol.

Interi pagoi 29.5 milionë euro për firmën e tij në verën e vitit 2019, në kohën kur ai konsiderohej “Neymar i ri”. /Telegrafi/

www.telegrafi.com