Galatasaray konfirmon se kanë nisur bisedimet me Monacon për Falcaon

01 Shtator 2019

Radamel Falcao është shumë afër që dëshirën e tij ta bëjë realitet.

Sulmuesi kolumbian prej kohësh ka refuzuar kontratën e re me Monacon dhe ka qenë i revoltuar me klubin francez.

Arsyeja ka qenë që Falcao ka kërkuar vetëm transferimin në elitën e futbollit turk te Galatasaray.

Më në fund si duket Monaco është bindur për ta lënë të lirë lojtarin dhe tanimë kanë filluar bisedimet mes dy klubeve.

Profesyonel futbolcu Radamel Falcao García Zárate’nin Kulübümüze transferi konusunda futbolcu ve kulübü AS Monaco FC ile resmi görüşmelere başlanmıştır. pic.twitter.com/2ZNNASt60d

— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) August 31, 2019

Kanë qenë kampionët e Turqisë që kanë njoftuar se bisedimet mes dy klubeve për transferimin e lojtarit kanë nisur.

Lojtari pritet që gjatë 24 orëve të ardhshme të zyrtarizohet si përforcimi i madh i Galatasarayt.

Galatasaray nuk e ka nisur mirë edicionin e ri në Superligën e Turqisë dhe kërkon këndelle të shpejtë me transferimin e Falcaos. /Telegrafi/

www.telegrafi.com