GALERI/ Bundesliga 2 në fushë, ja si do të luhet futboll në kohë pandemie

16 Maj 2020

Përpara kampionatit elitar të futbollit gjerman, ishte Bundesliga 2 ajo që u kthye në fushë këtë të shtunë pas ndërprerjes më shumë se 2-mujore për shkak të Covid-19. Sfidat e para I treguan tifozëve se si do të jetë futbolli, të paktën derisa të shuhet pandemia.

Lojtarët u prezantuan me maska në fushë, teksa për t’u takuar u përdorën brrylat. Po ashtu, maskat si detyrim u mbajtën nga stafet teknike në pankinë, operatorët televizivë dhe personat e tjerë të lejuar në stadiumet pa tifozë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com