Gareth Bale e ka vendosur, uellsiani largohet nga Real Madrid

08 Tetor 2019

Mbetet pĂ«r t’u pĂ«rcaktuar vetĂ«m koha, por e sigurt Ă«shtĂ« qĂ« Gareth Bale do tĂ« largohet nga Real Madrid. Futbollisti uellsian e ka vendosur se karriera e tij duhet tĂ« vazhdojĂ« diku tjetĂ«r duke nisur nga janari, ose nĂ« fund tĂ« kĂ«tij sezoni. Ai e kishte kuptuar prej kohĂ«sh qĂ« kishte zbritur ndjeshĂ«n nĂ« piramidĂ«n e hierarkisĂ« sĂ« skuadrĂ«s, ndĂ«rsa Ă«shtĂ« bindur pĂ«rfundimisht pasi Zinedine Zidane vendosi ta lerĂ« nĂ« tribunĂ« pĂ«r ndeshjen e fundit nĂ« Champions League kundĂ«r Club Brugge.

062217574 B3137266 5c98 48fc 83d5 245ab24051e6

Lajmi bĂ«het I ditur nga e pĂ«rditĂ«shmja “Marca”. Gazeta shumĂ« pranĂ« klubit madrilen dhe e mirĂ« informuar pĂ«r gjithçka qĂ« ndodh nĂ« ekipin “los blankos” rradhit arsyet qĂ« pĂ«rshpejtojnĂ« largimin e Bale. Si fillim, futbollisti nuk ndjehet i vlerĂ«suar, madje shprehet se po trajtohet shumĂ« keq nga Zidane. PĂ«r kĂ«tĂ« arsye, raporti mes lojtarit dhe teknikut Ă«shtĂ« e ngrirĂ« prej kohĂ«sh, aq sa sipas gazetĂ«s “Marca” nuk ka mĂ« komunikim.

Skysports Gareth Bale Zinedine Zidane 4725729

Ashtu si në merkaton e verës, Real Madrid do të kërkojë një blerës për kartonin e Gareth Bale që në sesionin e dimrit në tregun e transferimit. Por jo gjithçka është në dorë të klubit spanjoll, pasi futbollisti ka pretendimet e tij dhe mund të shfrytëzojë faktin se në verë hynë në vitin e kontratës dhe mund të kërcënojë të largohet me parametra zero.
(balkanweb)

www.balkanweb.com