Gazetari i njohur spanjoll pas humbjes së Barcelonës: Ky është cunami që do të fshijë të gjithë: Setien, Bartomeu, Suarez …

15 Gusht 2020

Gazetari i njohur spanjoll Julio ‘Maldini’ Maldonado, ka folur pa humbjes turpëruese me rezultat 8-2 që Barcelona e pësoi  ndaj Bayern Munich.

Sipas tij kjo humbje mund të çojë në ndryshime të mëdha në klub.

Sipas tij në pikëpytje është edhe ardhmëria e presidentit Josep Maria Bartomeu, trajnerit Quique Setien dhe e disa lojtarëve që janë më të moshuar.

“Ky është cunami që do të fshijë të gjithë: Setien, Bartomeu, [Luis] Suarez …”, ka thënë Maldini pas lojës.

Ya en canal desde Lisboa tras la debaclé culé. https://t.co/P2QFXe183S pic.twitter.com/lx7dlrKlxb

— Julio Maldonado (@MundoMaldini) August 14, 2020

Gerard Pique u tregua i hapur pas ndeshjes në “Estadio da Luz”, duke ofruar largimin e tij, pasi sipas tij duhet gjak i ri në klub në të gjitha instancat. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com