Gazidis: E shpëtuam Milanin nga falimentimi

09 Tetor 2019

Ivan Gazidis ka siguruar tifozët se bordi i tij e shpëtoi Milanin nga falimentimi dhe se Stefano Pioli mund të forcojë lojtarët e rinj.

Drejtori gjeneral nuk po bën punë edhe aq të madhe te Rossonerët, derisa sot (e mërkure) e zëvendësuan Marco Giampaolon me Stefano Piolin, një trajner i cili nuk ka fituar asnjë trofe të madh në 16 vjet.

“Dua tĂ« falĂ«nderoj Giampaolo dhe stafin e tij, nuk ishte njĂ« vendim i thjeshtĂ«,” ka thĂ«nĂ« ai nĂ« njĂ« konferencĂ« pĂ«r shtyp.

🗣 Le parole di Ivan Gazidis durante la conferenza di presentazione di Mister Stefano Pioli: https://t.co/HZVsiz6L47#SempreMilan pic.twitter.com/AQ4coCKTwF

— AC Milan (@acmilan) October 9, 2019

“ËshtĂ« njĂ« vendim qĂ« ne kemi marrĂ« tĂ« gjithĂ« sĂ« bashku, por ne duhet tĂ« vendosim Milanin tĂ« parin. Ne i kuptojmĂ« tifozĂ«t tanĂ«, unĂ« e kuptoj zhgĂ«njimin e tyre, ne kemi probleme, por ne po punojmĂ« pĂ«r tĂ« rregulluar gjĂ«rat”.

“Ne trashĂ«guam njĂ« klub qĂ« rrezikoi tĂ« falimentonte dhe mund tĂ« kalonim nĂ« Serie B si Parma dhe Fiorentina”.

“Ne gjetĂ«m borxhe qĂ« na nxorĂ«n jashtĂ« garave. Duhet tĂ« pĂ«rballemi me vĂ«shtirĂ«si, kjo Ă«shtĂ« e pamohueshme”.

Le prime parole di Mister Pioli in rossonero đŸ”Žâš«
Rivivi la sua conferenza sulla nostra App! đŸ“Č https://t.co/SWTea3GYoA#SempreMilan pic.twitter.com/4h0c6BvlxZ

— AC Milan (@acmilan) October 9, 2019

“Rruga Ă«shtĂ« e vĂ«shtirĂ«, por duhet tĂ« jemi tĂ« durueshĂ«m. Do tĂ« bĂ«jmĂ« akoma gabime, por jemi tĂ« vendosur”.

“Ne duam ta rimarrim pĂ«rsĂ«ri Milanin, si nĂ« Itali ashtu edhe nĂ« EvropĂ«. Ne do tĂ« vazhdojmĂ« nĂ« udhĂ«timin tonĂ«, jemi ambiciozĂ«, siç shihet nga dĂ«shira jonĂ« pĂ«r tĂ« ndĂ«rtuar njĂ« stadium tĂ« ri, me njĂ« investim prej 1.2 miliard, i cili mund tĂ« na japĂ« prurje tĂ« reja tĂ« tĂ« ardhurave dhe do tĂ« çojĂ« nĂ« ardhjen e lojtarĂ«ve tĂ« rinj”.

Official Statement: Stefano Pioli âžĄïž https://t.co/nCj5eBgKT8 pic.twitter.com/GfytQuPOda

— AC Milan (@acmilan) October 9, 2019

“DjemtĂ« afĂ«r meje, Zvon [Boban], Paolo [Maldini] dhe Ricky [Massara], e dinĂ« se si Ă«shtĂ« tĂ« luftosh pĂ«r tĂ« synuar gjithmonĂ« lart”.

“Ne i marrim tĂ« gjitha vendimet tona sĂ« bashku. Ne jemi njĂ« nga klubet qĂ« kanĂ« investuar mĂ« sĂ« shumti nĂ« EvropĂ«, ekipi ynĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rmirĂ«suar dhe tifozĂ«t tanĂ« sĂ« shpejti do tĂ« shohin nĂ«nshkrimet e reja dhe do tĂ« kuptojnĂ« pse i kemi blerĂ« ato”.

Lexo po ashtu: Fjalët e para të Piolit si trajner i Milanit: Vij me entuziazëm dhe pasion, kritikat janë stimul për mua

“Ende ka kohĂ« qĂ« ne tĂ« rikthehemi nĂ« rrugĂ«n e duhur. GjithmonĂ« do tĂ« luftojmĂ« pĂ«r objektiva tĂ« mĂ«dha. Pioli Ă«shtĂ« njĂ« trajner me pĂ«rvojĂ« i cili mund tĂ« pĂ«rmirĂ«sojĂ« lojtarĂ«t tanĂ« tĂ« rinj”.

“UnĂ« dua t’i bind tifozĂ«t se me tĂ« vĂ«rtetĂ« duam ta rikthejmĂ« Milanin”, ka shtuar mĂ« tej Gazidis. /Telegrafi/

www.telegrafi.com