Gent 1-1 Roma, notat e lojtarëve: Kluivert dhe Lopez më të mirët

27 Shkurt 2020

Roma ka barazuar në ndeshjen e kthimit ndaj Gentit me rezultat 1-1.

Ky barazim Romën e ka dërguar në raundin tjetër të Ligës së Evropës, pas fitores që morën në ndeshjen e parë 1-0.

Jonathan David shënoi golin për vendasit, teksa Justin Kluivert barazoi gjithçka.

Sulmuesi kanadez David, kapiteni Ojidja – Ofe dhe Bezus ishin lojtarët me notën më të lartë te vendasit.

Ndërkohë autori i golit për Romën, Justin Kluivert si dhe portieri Pau Lopez morën notat më të larta.

Kësisoj Roma me këtë barazim kalon tutje në Ligën e Evropës ku është njëra nga skuadrat favorite për të triumfuar. /Telegrafi/

www.telegrafi.com