Georgina mesazh emocionues për Ronaldon nga Maderia

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
8 Janar 2018 11:17

Georgina Rodriguez, i ka kushtuar një mesazh emocionues bashkëshortit të saj, Cristiano Ronaldo, ndërsa ka vizituar vendlindjen e tij në Funchal, Maderia.

Bukuroshja spanjolle më 12 nëntor solli në jetë edhe fëmijën e saj të parë me yllin e Real Madridit, Alana Martina. Çifti tashmë duket akoma edhe më i bashkuar, pasi në çdo vend shihen të pandarë.

Modelja spanjolle në mesazhin e postuar në profilin e saj në “Instagram” duket tejet e dashuruar me sulmuesin 32-vjeçar, ku nuk i ka kursyer fjalët e dala nga shpirti.

Postimi i plotë

Dhe befas, ti e kupton se sa i fuqishëm mund të jetë një mendim, një ëndërr, duke jetuar me pozitivitet dhe me shpresë.

Pak ditë më parë, kur po i jepnim 2017-ës, e filluam 2018-ën në Maderia. Më morën për të më treguar rrugën ku ka lindur dashuria ime. Një nga vizitat speciale dhe të shënuara. Këtë foto e realizuam në shtëpinë e tij të vjetër, ku Cristiano është rritur. Më kujtohet kur kunati im, Hugo, më tregonte barsoleta dhe me një buzëqeshje në fytyrë unë imagjinoja një Cris, fëmijë që kalonte orë të tëra duke luajtur me topin e tij teksa në murin e lagjes.

Ky është një vend i veçantë, frymëzues, plot me ëndrra, përpjekje, tejkalimin, mendimet aq të forta dhe të thella, se një ditë ata nuk ishin më ëndrra por u kthyen në realitet.

Gjithçka që ne dëshirojmë, luftojmë për t’a bërë realitet. Prandaj, me rëndësi është të kemi mendjen të pastër dhe shpirtin në paqe, gjithmonë të jetojmë në pozitivistet. Të mos lejojmë që të na kufizojë, që askush të mos na thotë se sa larg mund të shkojmë, dhe nëse ata e bëjnë, ne duhet të jemi të vetëdijshëm se janë kufijtë e atij që na i thotë, jo tanët. Ishte shumë emocionuese ta njihja këtë vend ku u rrit një legjendë. CR7, Cristiano, Maderia. /EDS/

Messi? Jo, demi argjentinas e ka emrin… (VIDEO)

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
17 Korrik 2018 19:39
Është kampion

Një dem 22 muajsh me peshë 920 kilogramë ka qenë përfaqësuesi i parë i Argjentinës në një panair të Agrikulturës të zhvilluar të hënën. Por për habi të të gjithëve, pronari kishte vendosur të mos e quante as Messi, as Maradona e as Icardi. Por as më shumë e as më pak, Kylian Mbappe, pikërisht me emrin e kampionit të ri të botës, që me dy golat e tij eliminoi Argjentinën në 1/8-at e turneut rus. “Duke qendruar në shpritin e Botërorit të këtij viti, kam vendosur ta quaj Mbappe”, tha Luciano Tappa, pronari i demit.

19-vjeçari u bë adoleshenti i parë që shënon në një finale të Kupës së Botës që prej Pelese në vitin 1958 dhe mahniti të gjithë me lojën e tij fantastike, duke u shpallur edhe si lojtari më i mirë i ri i turneut./EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

FOTO/ Pak rëndësi kanë kritikat, Wanda mbetet kaq seksi

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
17 Korrik 2018 16:12

Dukej sikur kishte rënë paksa në qetësi pas kritikave të shumta që mori për formën e dobët fizike që tregoi në Ibiza me partnerin e saj, Icardin. Megjithatë, ky i fundit nuk nguroi që t'a mbronte bashkëshorten e tij simpatike. Wanda nuk e ka aspak problem për kritikat që i bëjnë, pasi është e ndërgjegjshme për fizikun e saj dhe se duhet të ushtrohet më shumë për ta tonifikuar.

 

Buen día Buenos Aires 🇦🇷

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

Por, pavarësisht kësaj duhet të jemi të sinqertë, që ajo është nënë e pesë fëmijëve dhe natyrisht që nuk mund të jetë në të njëjtën formë si vite më parë. Megjithëse, 31-vjeçarja është me të vërtetë shumë seksi, pavarësisht celulitit që ka, si edhe shumë femra të tjera. Mes tyre edhe modelja e suksesshme, Bella Hadid. Së fundmi, modelja argjentinase ka publikuar një foto të shkrepur nga dhoma e hotelit ku po qëndron, ku duket tepër sensuale me një badi të zi. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

FOTO/ Pas gjashtë vitesh së bashku, Ramos dhe Pilar martohen

Ti mund ta lexosh kete ne 3 min.
17 Korrik 2018 12:49

Martohen Sergio Ramos dhe Pilar Rubio. Çifti spanjoll ka tre fëmijë së bashku dhe janë në një lidhje prej gjashtë vitesh. Së shpejti kanë vendosur që të kalojnë në altar dhe të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë të shenjtë. Lajmin e kanë bërë të ditur të dy përmes postimeve të bëra në profilet e tyre në rrjetet sociale.

“Ajo tha po”, “Të dua”, dhe “Përgjithmonë”, janë disa nga mesazhet që mbrojtësi i Real Madrid ka shkruar karshi fotove me partneren e tij, ku i puth dorën, ku i ka vendosur edhe unazen.

Gjithashtu, edhe balerina, prezantuesja spanjolle, Pilar ka publikuar disa foto me bashkëshortin e saj të ardhshëm, ku ka shkruar “Ai tha po. Unë thashë po”, “Të dua përgjithmonë”.

32-vjeçari dhe 40 vjeçarja, edhe pse me një diferencë moshe mes tyre, e vulosën kështu historinë e tyre të dashurisë që filloi në vitin 2012-të. Më vonë ata u bënë një familje e madhe, pasi erdhën në jetë tre djemtë, Sergio (4-vjeç), Marco (2-vjeç) dhe Alejandro, që ka lindur disa muaj më parë. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Sneijder nuk ka arsye të mërzitet, partnerja e tij është kaq seksi

Ti mund ta lexosh kete ne 3 min.
16 Korrik 2018 15:56
Sa me fat ky djalë !

Wesley Sneijder është pranë përfundimit të karrierës së tij si futbollist ndërkohë që bashkëshortja e tij po korr sukses të paparë si modele. Youlanthe Cabau është një nga femrat më të komentuara dhe seksi që mund të keni parë ndonjëherë.

 

🦋

A post shared by Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau) on

ka një fizik tepër seksi, të cilin nuk heziton që ta shfaqë në rrjetet sociale. Ajo ka më tepër se një milion ndjekës në profilin e saj në "Instagram", ku poston foto të shumta me poza të 'nxehta'. Bukuroshja shpesh herë ka qenë imazh i veshjeve të brendshme për femra, ku natyrisht ka korrur padyshim sukses. /EDS/

**************************

 

Ocean air Salty hair 🌊

A post shared by Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau) on

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

 

Filming all day & night for #DNA 🎬 #NewSeries #Detective 🕵🏻‍♀️

A post shared by Y O L A N T H E C A B A U (@yolanthecabau) on