Georgina mesazh emocionues për Ronaldon nga Maderia

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
8 Janar 2018 11:17

Georgina Rodriguez, i ka kushtuar një mesazh emocionues bashkëshortit të saj, Cristiano Ronaldo, ndërsa ka vizituar vendlindjen e tij në Funchal, Maderia.

Bukuroshja spanjolle më 12 nëntor solli në jetë edhe fëmijën e saj të parë me yllin e Real Madridit, Alana Martina. Çifti tashmë duket akoma edhe më i bashkuar, pasi në çdo vend shihen të pandarë.

Modelja spanjolle në mesazhin e postuar në profilin e saj në “Instagram” duket tejet e dashuruar me sulmuesin 32-vjeçar, ku nuk i ka kursyer fjalët e dala nga shpirti.

Postimi i plotë

Dhe befas, ti e kupton se sa i fuqishëm mund të jetë një mendim, një ëndërr, duke jetuar me pozitivitet dhe me shpresë.

Pak ditë më parë, kur po i jepnim 2017-ës, e filluam 2018-ën në Maderia. Më morën për të më treguar rrugën ku ka lindur dashuria ime. Një nga vizitat speciale dhe të shënuara. Këtë foto e realizuam në shtëpinë e tij të vjetër, ku Cristiano është rritur. Më kujtohet kur kunati im, Hugo, më tregonte barsoleta dhe me një buzëqeshje në fytyrë unë imagjinoja një Cris, fëmijë që kalonte orë të tëra duke luajtur me topin e tij teksa në murin e lagjes.

Ky është një vend i veçantë, frymëzues, plot me ëndrra, përpjekje, tejkalimin, mendimet aq të forta dhe të thella, se një ditë ata nuk ishin më ëndrra por u kthyen në realitet.

Gjithçka që ne dëshirojmë, luftojmë për t’a bërë realitet. Prandaj, me rëndësi është të kemi mendjen të pastër dhe shpirtin në paqe, gjithmonë të jetojmë në pozitivistet. Të mos lejojmë që të na kufizojë, që askush të mos na thotë se sa larg mund të shkojmë, dhe nëse ata e bëjnë, ne duhet të jemi të vetëdijshëm se janë kufijtë e atij që na i thotë, jo tanët. Ishte shumë emocionuese ta njihja këtë vend ku u rrit një legjendë. CR7, Cristiano, Maderia. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike