Gerrard dhe Klopp ndanë një festim emocional pas triumfit të Liverpoolit në Ligën e Kampionëve

06 Qershor 2019

Festës së madhe të triumfit të Liverpoolit i ishte bashkuar edhe legjenda e klubit, Steven Gerrard, i cili festoi së bashku me trajnerin Jurgen Klopp.  

Liverpooli është ende duke festuar triumfin e Ligës së Kampionëve i gjashti në historinë e klubit pas fitores 2-0 ndaj Tottenhamit.

Pavarësisht nga mungesa e gjatë e titullin në Ligën Premier, fitorja në Ligën e Kampionëve vulosi sezonin e jashtëzakonshëm të ekipit të Jurgen Klopp.

Lexo po ashtu: Henderson: Pa Kloppin ishte e pamundur ta fitojmë Ligën e Kampionëve, jam krenar me këtë arritje  

Një njeri që ishte i ekstazuar me fitoren e Liverpoolit në Ligën e Kampionëve padyshim se ishte edhe legjenda Gerrard.

Klopp dhe festa e tij (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Legjenda e Reds ishte brenda stadiumit Wanda Metropolitano kur ish-klubi i tij fitoi trofeun dhe ai gjithashtu mori pjesë në festimet e tyre.

Gerrard ishte aty ku ndau një moment të mrekullueshëm me trajnerin gjerman Klopp.

Lexo po ashtu: Pas suksesit në Ligën e Kampionëve, Liverpooli pritet ta shpërblejë Kloppin me kontratë trevjeçare

Një video që tani po qarkullon shihen legjenda dhe Klopp duke ndarë emocione gëzimi gjatë përqafimit të tyre.

Kjo sigurisht që do t’i bëjë tifozët e Liverpoolit paksa emocionalë. /Telegrafi/

This is the final straw, this club is toying with my emotions. ? ❤️ pic.twitter.com/UPuIeKtg2x

— ? (@ChrisvLFC) June 5, 2019

www.telegrafi.com