Giampaolo: Nuk mund t'i ndryshoj lojtarët e Milanit

25 Gusht 2019

Pas humbjes 1-0 ndaj Udineses , Marco Giampaolo pranon se Milani ka nevojë për një rregullim të plotë taktik.

Humbja 1-0 në Dacia Arena nxori në pah një paraqitje të dobët nga Rossonerët që nuk arritën të bënin një gjuajtje të vetme në portë.

“PĂ«rveç rezultatit, sepse humbja nuk Ă«shtĂ« kurrĂ« e mirĂ«, qartĂ« se loja nuk mĂ« dha shumĂ« indikacione pozitive,” ka thĂ«nĂ« Giampaolo pĂ«r Sky Sport Italia.

Udinese vs Milan (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

“Zakonisht mund tĂ« lexoni se çfarĂ« skuadra bĂ«n mirĂ« ose mĂ« pak mirĂ«. UnĂ« shkoj pĂ«rtej rezultatit dhe do tĂ« pĂ«rpiqem tĂ« analizoj mĂ« thellĂ« se si pĂ«rparoi ndeshja, interpretimi ynĂ« i taktikave tĂ« caktuara dhe karakteristikave tĂ« ndryshme”.

Lexo po ashtu: Notat e lojtarëve: Udinese 1-0 Milan, Piatek me paraqitjen më të dobët

“Ka shumĂ« gjĂ«ra kĂ«tu pĂ«r tĂ« cilat duhet tĂ« mendoj. Posedimi duhet tĂ« zhvillohet nĂ« lĂ«vizje sulmuese mĂ« shumĂ«, por me siguri nuk ishte faji ynĂ« si i tillĂ«, por pĂ«rkundrazi sepse Udinese ka karakteristika tĂ« caktuara kur mbrohet, gjĂ« qĂ« e vĂ«shtirĂ«son tĂ« luajĂ« kundĂ«r tyre”, ka shtuar mĂ« tej trajneri i gjigantit italian.

Edhe pse Milani bëri disa transferime në këtë verë, vërehet qartë se ata kanë ende nevojë për përforcime, e që afati kalimtar në Itali mbyllet më 2 shtator. /Telegrafi/

www.telegrafi.com