Gianluca Petrachi zyrtarizohet si drejtor sportiv i Romës

25 Qershor 2019

Roma e ka zyrtarizuar angazhimin e Gianluca Petrachit në rolin e drejtorit të ri sportiv.

Angazhimi i tij nuk është ndonjë befasi, pasi ish-drejtori i Torinos është lidhur me këtë post qe disa muaj dhe veçmë kishte nisur të punonte për Giallorossët.
E vetmja çështje pĂ«r t’u zgjidhur ishte kontrata me Torinon, gjĂ« qĂ« tashmĂ« Ă«shtĂ« finalizuar.

“Me kĂ«naqĂ«si e mirĂ«pres Gianlucan nĂ« ekipin tonĂ«”, ka thĂ«nĂ« shefi ekzekutiv, Guido Fienga, pĂ«r faqen zyrtare tĂ« RomĂ«s.

Gianluca Petrachi nuovo Direttore Sportivo dell'#ASRoma

— AS Roma (@OfficialASRoma) June 25, 2019

“Jam i bindur se me pĂ«rvojĂ«n e tij, do tĂ« paraqesĂ« njĂ« figurĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme nĂ« menaxhmentin e RomĂ«s”, ka shtuar shefi i klubit italian.

Ish- mesfushori i Nottingham Forestit kaloi nëntë vjet e gjysmë te Torino duke transferuar lojtarë, si Matteo Darmian, Ciro Immobile e Andrea Belotti.

Te Roma, ai e zĂ« vendin e Monchit, i cili nĂ« mars tĂ« kĂ«tij viti u largua pĂ«r t’u kthyer te Sevilla. /Telegrafi/

www.telegrafi.com