Giroud: Nuk festova, sepse Arsenali ma ka ndryshuar jetën

29 Maj 2019

Olivier Giroud ishte njëri nga golashënuesit në finale të Ligës së Evropës, në të cilën Chelsea e mposhti Arsenalin me rezultat 4-1.

Duke qenë një ish-lojtar i Topçinjve, sulmuesi francez nuk festoi në momentin e golit të tij dhe këtë e ka bërë për të nderuar klubin e mëparshëm.

“Mendoj se ishte njĂ« finale e mirĂ«. Ishim mĂ« tĂ« mirĂ« dhe mĂ« efikas nĂ« pjesĂ«n e dytĂ«. Jam shumĂ« krenar, sepse kjo skuadĂ«r meritoi tĂ« fitonte diçka”.

Lexo po ashtu: Chelsea ‘shkatĂ«rron’ Arsenalin, fiton trofeun e LigĂ«s sĂ« EvropĂ«s

“E humbĂ«m KupĂ«n e LigĂ«s ndaj (Manchester) Cityt, por kjo Ă«shtĂ« e veçantĂ«, kampionati i dytĂ« mĂ« i mirĂ« evropian. Natyrisht se kam lĂ«nĂ« shumĂ« miq te Arsenali, klubi qĂ« ma ka ndryshuar jetĂ«n, ma ka dhĂ«nĂ« mundĂ«sinĂ« qĂ« t’i jetoj Ă«ndrrat e mia duke luajtur nĂ« LigĂ«n Premier”.

“U kam shumĂ« borxh atyre, prandaj nuk do ta harroj kurrĂ« dhe kjo Ă«shtĂ« arsyeja pse nuk festova. Por, nĂ« anĂ«n tjetĂ«r, jam krenar qĂ« e fitova kĂ«tĂ« trofe me Chelsean, tash jam njĂ« ‘blu’ i vĂ«rtetĂ«. Ndihem i bekuar”, ka thĂ«nĂ« francezi pas ndeshjes. /Telegrafi/

www.telegrafi.com