Giroud shpreh shqetësimin për minutat e paktë te Chelsea

18 Prill 2019

Olivier Giroud ka shprehur pakënaqësinë e tij për situatën që po kalon te Chelsea.

32-vjeçari, i cili nuk po luan rregullisht, deklaroi se ndihet shumë i stresuar kur nuk zbret në fushën e lojës, por mundohet që të mos e tregojë.

Ai u shpreh se nuk është aspak i lumtur që është kthyer në një lojtar stoli, pasi dëshiron të ketë një rol të rëndësishëm në skuadër.

Hazard feston golin e parë me Giroudin (Getty Images) 

“Më besoni, ndihem keq sa herë që nuk luaj, thjeshtë nuk e shfaq”.

“Frustrimin duhet ta mbash brenda, për ta transformuar më pas në energji pozitive kur zbret në fushë”.

“Më kanë kontaktuar disa skuadra, por nuk do i tregoj emrat. Prioriteti im mbetet Chelsea. Megjithatë, unë dua të zbavitem, jam 32-vjeç dhe kam fituar Kampionatin Botëror. Dua të tërhiqem nga futbolli i kënaqur”, ka thënë ai. /KP/

www.telegrafi.com