Gjashtë lojtarët e nominuar për çmimin 'Lojtari i Vitit' në Ligën Premier, mungon Salah

20 Prill 2019

Federata Angleze e Futbollit ka publikuar listën e lojtarëve të nominuar në garë për të fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’ në Ligën Premier.

Tashmë dihen emrat e kandidatëve për të zgjedhur lojtari më i mirë i vitit në Ligën Premier.

Tre futbollistë vijnë nga Manchester City, dy nga Liverpooli dhe një nga Chelsea.

The nominees for the PFA Players’ Player of the Year!

?? @aguerosergiokun
?? @VirgilvDijk
?? @hazardeden10
?? Sadio Mané
?? @BernardoCSilva
??????? @sterling7#PFAawards | #POTY pic.twitter.com/j6YvXaRtSJ

— PFA | Professional Footballers' Association (@PFA) April 20, 2019

Nga City të nominuar janë Sergio Aguero, Raheem Sterling dhe Bernardo Silva, nga Reds vijnë Sadio Mane dhe Virgil Van Dijk, ndërsa nga Chelsea, Eden Hazard.

The nominees for the @PFA Players’ Player of the Year are set! ? pic.twitter.com/olMttzcf5C

— B/R Football (@brfootball) April 20, 2019

Befasia më e madhe e kësaj liste është mos-përfshirja e Mohamed Salah, i cili vitin e kaluar fitoi këtë çmim.

Ndryshe, lojtari i vitit do të shpallet më 28 prill, në ceremoninë vjetore të PFA në Londër. /Telegrafi/

www.telegrafi.com