Gjilani kërkon të shkruajë histori, sot përballet në kryeqytet me gjigantin qipriot Apoel

27 Gusht 2020

Gjilani sot zhvillon njërën ndër ndeshjet më të rëndësishme në histori të klubit.

Nënkampioni i Kosovës do të ballafaqohet me APOEL Nicosia në kuadër të rundit të parë kualifikues në Evropa Ligë.

Ekipi “kuqebardh” në ndeshjen parakualifikuese ka triumfuar ndaj Tre Penne në San Marino me rezultat 1-3.

Kujtojmë që Gjilani në këtë ndeshje futet me mungesën e tre sulmuesve, Shend Kelmendi, Keita Razak dhe Tomislav Busiç.

Kurse, për këtë ndeshje, pjesë e organikes pritet të jenë edhe dy futbollistët, Jakcson Ferreira dhe Keita Aziz, të cilët nuk luajtën në ndeshjen e fundit.

Gjilani – APOEL zhvillohet sot me fillim nga ora 19:00 dhe Radio Televizioni i Kosovës ka konfirmuar që do ta transmetojë këtë ndeshje. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan