Gjilani synon të shkruajë historinë me fitore ndaj APOEL-it, formacionet zyrtare

27 Gusht 2020

Gjilani dhe APOEL-i nga Nicosia kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për Ligën e Evropës.

Klubi kosovar do të ndeshet me atë qipriot në kuadër të rundit të parë kualifikues në Ligën e Evropës.

Ky takim pritet të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë me fillim nga ora 19:00.

Lexo po ashtu: Gjilani vjen me një lajm të madh para lojës me APOEL-in, e gjithë skuadra rezulton negative

Ekipi i Gentjan Mezanit vjen nga një fitore motivuese ndaj Tre Pennes dhe synon ta kalojë edhe këtë pengesë të madhe me një fitore eventuale.

Në anën tjetër, mysafirët kanë përvojë të madhe në arenën ndërkombëtare dhe synojnë të kalojë tutje pa shumë vështirësi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Gjilani: Koliçi; Rapa, Kastrati, Veliu, Ferreira; Hila, Aziz Keita; Useini; Hajdari, Nikac, Progni; 

APOEL: Silva; Santos, Lundemo, De Vincenti, Tamari, Zahir, Klonaridis, Merkis, Jensen, Ioannou, Mihalovic;

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan