Gjilani vjen me një lajm të madh para lojës me APOEL-in, e gjithë skuadra rezulton negative

27 Gusht 2020

Gjilani sot do ta luajë ndeshjen e raundit të parë të Ligës së Evropës.

Nën kampioni kosovar do të pres në stadiumin Fadil Vokrri gjigantin qipriot APOEL.

Por lajmi më i mirë i ditës para zhvillimit të ndeshjes janë rezultatet e testeve për coronavirus.

Gjilanasit kanë udhëtuar drejtë Shqipërisë për t’i bërë testet nga laboratori i licencuar i UEFA-s, derisa e gjithë skuadra ka rezultuar negative.

“Sport Club “Gjilani” njofton se pas testimeve të djeshme në laboratorin e licencuar të UEFA-së, në Shqipëri “Synlab”, e gjithë skuadra e Gjilanit ka rezultuar negativ”.

“Pas konfirmimit të rezultateve sot, skuadra e Gjilanit merr dritën e gjelbër që në mbrëmjen e sotme të zhvilloj takimin e rundit të parë në Europa Ligë, kundër APOELIT të Nikozisë”, thuhet në njoftimin e Gjilanit.

Ndeshja mes Gjilanit dhe Apoelit zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri me fillim nga ora 19:00. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan