Gjimshiti shënon në shtesë dhe ia siguron fitoren Atalantas ndaj Veronës së Amir Rrahmanit

07 Dhjetor 2019

Berat Gjimishiti ka shënuar një gol shumë të vlefshëm me fanellën e Atalantas.

Atalanta ka arritur të fitojë më vështirësi dhe në fund ndaj Hellas Veronas me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Serie A.

Me meritori në këtë fitoreve të vendasve zi-kaltër padyshim së ishte mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Berat Gjimshiti

Gjimshiti u tregua vigjilent dhe i saktë në minutat shtesë për të shënuar golin e fitores ndaj Veronës së Amir Rrahmanit.

#AtalantaVerona | 3-2 | 90’+3'

⚽️ GOOOOOOALLLL BERAAAAT DJIIIMSITIIII!!!!! #SerieATIM #GoAtalantaGo ⚫️🔵 pic.twitter.com/PiGelM6tAN

— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) December 7, 2019

Mbrojtësi shqiptar arriti të shënojë në stilin e një qendërsulmuesi për 3-2 pas asistimit të Rafael Toloi.

Ky ishte goli i parë i Gjimshitit në këtë sezon në Serie A. /Telegrafi/

gol!#djimsiti
berat djimsiti goal 93"

atalanta 3-2 verona pic.twitter.com/BozfbK2mOt

— atalantackle🇮🇩 (@atalantagese) December 7, 2019

www.telegrafi.com