Gjyqtari i Ligës së Kampionëve arrestohet për armëmbajtje, drogën dhe prostitucion

30 Maj 2020

Gjyqtari i Ligës së Kampionëve, Slavko Vincic është arrestuar nga policia në Bosnje dhe Hercegovinë për përfshirjen e tij të dyshuar në një rrjet droge dhe prostitucioni.

Vincic i cili drejtoi ndeshjen mes Genk dhe Liverpool në këtë sezon, si dhe dy ndeshje të tjera në Ligën e Kampionëve dhe një në Ligën e Evropës është arrestuar në një shtëpi në Bijeljina ku autoritetet zbuluan nëntë femra, 26 meshkuj dhe një sasi armësh dhe kokainë.

E përditshmja kroate “24Sata” raporton se Vincic, i cili ishte asistent i Damir Skomina në Euro 2012, u arrestua së bashku me Tijana Maksimovic, e cila nga policia raportohet se ishte drejtuese e kësaj unaze të prostitucionit.

Maksimovic u arrestua, ndërsa po përpiqej të kalonte kufirin me Kroacinë në një varkë që po transportonte edhe tre ferma.

View this post on Instagram

Taj dan, moj novi zivot 💪🏽❤️ 06.05🙏🏽 @beautystudiococoti

A post shared by Tijana Maksimovic (@ticamaksimovic) on May 18, 2020 at 3:21pm PDT

Vincic nuk besohet se ishte i përfshirë direkt në operacion, por qëndron aktakuza si një nga 26 burrat që dyshohet se janë kapur në pronësi të drogës dhe me armë zjarri të paligjshme. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com