Gjyqtari i njohur i Ligës Premier, Mike Dean, çmendet për golat e shënuara nga skuadra e tij e zemrës

14 Maj 2019

Klubi nga League Two, Tranmere Rovers ka fituar ndaj Forest Green dhe do të luajë në play – off që zhvillohet sikurse gjysmëfinale.  

Gjyqtari i Ligës Premier ,Mike Dean, që pëlqehet shumë nga tifozët e futbollit, fal mimikave të tij dhe gjykimit special që i bën ndeshjeve, ku shpesh shihet në derbi, ai me festën e treguar për klubin e tij  do tu pëlqejë edhe më shumë.

Ai ishte bërë gjyqtari i parë në Ligën Premier që kishte arritur të ndante 100 kartonë të kuq.

?? – MIKE DEAN AND TRANMERE ARE HEADING TO WEMBLEY!

The Premier League referee cannot hide his excitement at The New Lawn as his side secure their place in the play-off final! ? pic.twitter.com/ZCrOur7xbn

— Sky Sports Football (@SkyFootball) May 13, 2019

Ai tashmë po del që është një tifoz utras i klubit të Tranmere. Festa e tij pas rënies së fishkëllimës së fundit ishte speciale dhe plot pasion.

This is everything I ever wanted in my life. Mike Dean. What a man pic.twitter.com/a0GEgYJAB4

— Aaron Flanagan (@aaronflan) May 13, 2019

Klubi i tij barazoi 1-1 dhe fal ndeshjes së parë që e kishte fituar 1-0 ka kaluar tutje.

Mike Dean was going wild in the Tranmere end tonight ? pic.twitter.com/7cCWYxFKLT

— ODDSbible (@ODDSbible) May 13, 2019

Festa e Mike Dean nuk ka mbaruar pasi skuadra e tij e ka edhe një ndeshje finale që do ta zhvillojë ndaj Newport Co. /Telegrafi/

www.telegrafi.com