Godin lavdëron Interin dhe Conten

08 Tetor 2019

Mbrojtësi i Interit, Diego Godin, ka folur për aventurën te Interi dhe dëmtimin që e pësoi në ndeshje ndaj Juventusit.

Godin luajti më shumë se gjysmën e ndeshjes, por që u zëvendësua nga një dëmtim në gju.

“NĂ« ndeshjen e fundit unĂ« kisha njĂ« problem nĂ« gju, prandaj u zĂ«vendĂ«sova, por nuk Ă«shtĂ« asgjĂ« e rĂ«ndĂ«sishme”.

Diego Godin . (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Ai tregon se është duke u përshtatur me një sistem të ri të lojës me tre mbrojtës, ndërsa e lavdëron tej mase trajnerin e ri.

“UnĂ« jam duke u pĂ«rshtatur me njĂ« sistem tĂ« ri loje dhe mĂ« njĂ« futboll ndryshe, megjithatĂ« kjo Ă«shtĂ« njĂ« pĂ«rvojĂ« e shkĂ«lqyer”.

Godin në aksion

“Kam gjetur njĂ« klub fantastik siç Ă«shtĂ« Interi, me njĂ« trajner tĂ« shkĂ«lqyer”, ka thĂ«nĂ« Godin. /Telegrafi/

www.telegrafi.com