Goli më i bukur i javës në Ligën e Kampionëve zgjidhet i Douglas Costas ndaj Lokomotivës – shijojeni edhe një herë perlën e brazilianit

08 Nëntor 2019

Juventusi kishte arritur të fitojë në kohën shtesë ndaj Lokomotivës së Moskës me rezultat 2-1.

Goli e fitores e shënoi Douglas Costa, fillimisht pas një aksioni individual, ku pastaj bashkëveproi me Gonzalo Higuain për të shënuar gol të bukur.

Ky gol ia siguroi Juventusit fitoren dhe kalimin tutje nga faza e grupeve, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje.

DOUGLAS COSTA WHAT A GOAL pic.twitter.com/sxIsNz7ftv

— kaz (@psychoclownblog) November 6, 2019

Goli i tij u shpall më i miri i javës në Ligën e Kampionëve.

Douglas Costa's well-worked finish wins gold! 🥇#UCL | #GOTW | @NissanFootball pic.twitter.com/bs475SQGZs

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) November 8, 2019

Në këtë edicion nuk kanë munguar golat shumë të bukur, në pothuajse secilën ndeshje. /Telegrafi/

THAT flash @douglascosta finish though! 😍🤪⚽️#FCLMJuve #JuveUCL pic.twitter.com/ofZBFFbGHb

— JuventusFC (@juventusfcen) November 6, 2019

www.telegrafi.com