Goretzka shkon falas te Bayern, lajmi vjen nga… Barcelona

Goretzka shkon falas te Bayern, lajmi vjen nga… Barcelona

Fishekzjarri i parë i natës së Vitit të Ri vjen nga Bundesliga. Leon Goretzka në verë përfundimisht do të largohet nga Schalke 04 për t’u transferuar te Bayern.

Lojtari i kombëtares gjermane shihet si Michael Ballack i ri dhe e kanë kërkuar klube si Real Madrid, Barcelona dhe Liverpool, por të gjithë e dimë se kur Bayern e do një yll të Bundesligës, e merr dhe ua hedh të gjithëve. Ky është një ligj i pashkruar dhe, nëse doni sqarime, pyesni pak nga Dortmundi!

Lajmi vjen nga “Marca” dhe “Sport Bild”. Ato raportojnë se Barcelona është përpjekur të bisedojë me 22-vjeçarin, por ka marrë vesh se ai ka një marrëveshje paraprake.

Goretzka ka vetëm gjashtë muaj kontratë në Gelsenkirchen, që do të thotë se Bayern do ta transferojë me parametra zero. Gjeniale, identik si Robert Lewandowski: zero euro.