Granada – Barcelona, formacionet zyrtare

21 Shtator 2019

Granada dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga.

Gjiganti katalunas është mysafirë i Granadas në takimin e vlefshëm për javën e pestë në La Liga, që zhvillohet në stadiumi Nuevo Los Carmenes nga ora 21:00.

Skuadra e Ernesto Valverdes vjen në këtë ndeshje pas një forme të mirë me dy fitore dhe një barazim nga tri ndeshjet e fundit dhe pret tri pikë nga ky udhëtim.

📍 Nuevo Los Cármenes
🔜 #GranadaBarça
pic.twitter.com/vKjj5seofD

— FC Barcelona (@FCBarcelona) September 21, 2019

Në anën tjetër, Granada gjithashtu është në formë me dy fitore radhazi dhe synon rezultatin pozitiv në ndeshje që e luan në shtëpi.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira ta mundshme, përveç Lionel Messit, i cili e nis nga banka.

Granada: Silva; Diaz, German, Domingos, Neva; Azeez, Montoro, Herrera; Puertas, Soldado, Machis; 

🔴⚪️ Once del #Granada vs @FCBarcelona_es #GranadaBarça #LaLigaSantander pic.twitter.com/12YxFBprKV

— Granada C.F. (@GranadaCdeF) September 21, 2019

Barcelona: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Junior Firpo; Roberto, Rakitic, De Jong; Perez, Suarez, Griezmann;  

👥 XI
⚽ #GranadaBarça
🔵🔴 #ForçaBarça

— FC Barcelona (@FCBarcelona) September 21, 2019

/Telegrafi/

www.telegrafi.com