Granit Xhaka mohon largimin nga Arsenali, dëshiron shiritin e kapitenit

10 Qershor 2019

Granit Xhaka ka mohuar çdo lajm për largimin e tij nga Arsenali këtë verë, me mesfushorin shqiptar që shpreson ta trashëgojë shiritin e kapitenit të Topçinjve.

Reprezentuesi zviceran është pjesë e klubit nga Emirates Stadium që nga viti 2016.

Gjatë tre sezoneve, ai ka zhvilluar mbi 100 paraqitje dhe ka qenë i titullar i rregullt nën drejtimin e Arsene Wenger dhe të Unai Emery.

Lexo po ashtu: Disa media zvicerane pohojnë se Interi është në bisedime me Xhakën, gjë që mohohet nga mediat italiane

Xhaka ka qenë i kritikuar për temperamentin e tij, pas ndëshkimeve të shpeshta me kartonë, ndërkohë që një largim nga veriu i Londrës tani është diskutuar.

Xhaka është njëri nga lojtarët e preferuar të Arsenalit (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Megjithatë, Xhaka ka mohuar diçka të tillë pasi ka një marrëveshje afatgjatë me Arsenalin dhe është i lumtur ta përmbush atë.

I pyetur nga gazeta zvicerane Blick nĂ«se ka ndĂ«rmend tĂ« largohet nĂ« afatin kalimtar veror, Xhaka tha: “Jo nuk e di”.

Lexo po ashtu: Sa i madh Ă«shtĂ« Granit Xhaka – i ftoi lojtarĂ«t e dĂ«shpĂ«ruar tĂ« Arsenalit pĂ«r t’i pĂ«rshĂ«ndetur fansat qĂ« kishin udhĂ«tuar, shumĂ« e duan tani si kapiten

“Kam njĂ« kontratĂ« katĂ«rvjeçare, e kam nĂ«nshkruar vetĂ«m vitin e kaluar, jam i lumtur aty, edhe familja ime gjithashtu. Kjo Ă«shtĂ« gjĂ«ja mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme”.

Pyetja nĂ«se dĂ«shiron tĂ« bĂ«het kapiten nĂ«se ai mbetet me TopçinjtĂ«, Xhaka shtoi: “Do tĂ« ishte me siguri pika nĂ« i”. /Telegrafi/

www.telegrafi.com