Grezda: Nuk dhamë 100%, me Izraelin do jemi ndryshe

Grezda: Nuk dhamë 100%, me Izraelin do jemi ndryshe

Mesfushori i kombëtares Eros Grezda mendon se ndaj Izraelit në fushë do të jetë një Shqipëri tjetër. Ai u ndal te paraqitja e skuadrës ditën e sotme dhe tregoi se nuk ishte në formën më të mirë të mundshme për shkak të një dëmtimi.

“Trajneri deshi të provonte diçka të re. Kishim shanse por nuk morëm më të mirën. Nuk luajtëm siç duhet dhe nuk u ndjeva mirë e nuk isha në formë pas një dëmtimi në klub që mora. Në ndeshjen me Izraelin do të jem në formën më të mirë besoj dhe do të bëjmë më mirë. Me trajnerin flasim shumë dhe te e fundit kualiteti nuk është kryesoja. Po dhe 100% dhe maksimumin do të shpërblehet. As sot nuk e dhamë 100% dhe shpresoj të jemi në maksimum ndaj Izraelit.

Jo forma ime më e mirë? Të gjithë më njihni dhe loja ime me shpinë nuk është më e mira. Kisha kohë pa luajtur dhe me Rejnxhërsin kam luajtur pak minuta. Këtë pozicion që kisha sot e kam luajtur vetëm kundër Spanjës. Nuk ishte takimi im më i mirë dhe shpresoj të përmirësohem.”, tha Grezda për “Supersport”.

Në fund ai u ndal edhe te mundësia e mirë që pati për gol.

“Ishte një aksion i bukur i nisur nga Gavazaj dhe provova të gjej cepin e portës dhe ishte një gabim teknik. Ishte edhe rasti i penalltisë dhe kurrë në karrierën time nuk kam pasur ndërhyrje më të fortë nga mbrapa. Ishte penallti e pastër”, përfundoi Grezda. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.