Griezmann do vetem Barcelonën, paguan nga xhepi i tij 120 mln euro

07 Korrik 2019

Ndarja e Antoine Griezmann me Atletico Madrid Ă«shtĂ« e pashamangshme, ashtu si e ardhmja e tij te Barcelona. Deri kĂ«tu asgjĂ« e re, por “telenovela” e gjatĂ« e javĂ«vbe tĂ« fundit Ă«shtĂ« pasuruar me njĂ« tjetĂ«r episod.

Img 1280×720$2019 07 07 08 18 17 1572529

Dy klubet spanjollë janë në luftë të hapur dhe nuk kanë ndërmend të tërhiqen. Për të zgjidhur gjithçka mendon vetë sulmuesi francez. Për të prishur kontratën me Atletico Madrid, kampioni i Botës do të paguajë nga xhepi i tij 120 milion euro, aq sa parashikohet edhe në klauzolë.
(balkanweb)

www.balkanweb.com