Griezmann: Dua ta kem numrin shtatë te Barcelona

30 Mars 2020

Antoine Griezmann ka thënë se nuk e mendon largimin nga Barcelona dhe dëshiron të marr fanellën me numrin shtatë.

Ylli francez ka pasur një sezon të parë të vështirë në Camp Nou që kur u bashkua për 107 milionë euro nga Atletico Madrid vitin e kaluar, duke shënuar vetëm tetë herë në 26 paraqitje në La Liga .

Kishte shumë zëra për një largim të tij të shpejt, të cilëve iu shtua edhe skauti që e zbuloi lojtarin, Eric Olhats.

Po flitet për ardhjen e Lautaro Martinez dhe rikthimin e Neymarit te Barcelona, me Griezmann që mund të shitet.

“UnĂ« do tĂ« doja tĂ« rimarrja numrin shtatĂ«”, ka thĂ«nĂ« ai, duke e konfirmuar se sezonin e ardhshĂ«m mendon tĂ« luajĂ« me numrin 7 nĂ« shpinĂ«.

“Karantina po shkon mirĂ«, por nuk mund tĂ« bĂ«jĂ« asgjĂ«â€.

“MĂ« mungon futbolli jashtĂ«zakonisht. UnĂ« nuk e kam idenĂ« se kur gara do tĂ« kthehet; nuk e di kur do tĂ« kthehem nĂ« stĂ«rvitje”, ka thĂ«nĂ« ai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com