Griezmann e ka vendosur, më 1 korrik prezanohet te skuadra e re

12 Qershor 2019

Mungon zyrtarizimi, por nĂ« SpanjĂ« janĂ« tĂ« sigurtĂ« se Antuan Griezmann do tĂ« vazhdojĂ« karrierĂ«n e tij te Barcelona. Sipas tĂ« pĂ«rditĂ«shmes “El Mundo Deportivo”, sulmuesi e ka marrĂ« vendimin e tij dhe do tĂ« bashkohet me skuadrĂ«n katalunjase duke nisur nga data 1 korrik. Duke qĂ«ndruar nĂ« atĂ« qĂ« raporton gazeta iberike, ky Ă«shtĂ« fundi I lumtur dhe I kĂ«rkuar nga tĂ« dyja palĂ«t.

Griezmann Messi 0

Që kur njoftoi largimin nga Atletico Madrid, Griezmann dhe Barcelona janë takuar shumë herë dhe kanë gjetur gjuhën e përbashkët për kontratën që futbollisti francez do të firmosë përpara se të luajë në krah të Lionel Messi. Ndryshe nga sa u fol pak javë më parë, edhe sulmuesi argjentinas e pret me krahëhapur kampionin e botës. Edhe Parsi SG tashmë ka dalë nga gara e merkatos. Klubi parizien gjithashtu kërkonte shërbimet e Griezmann.

C 29 Fotogallery 1025742 Imagegallery Imagegalleryitem 11 Image

Por ky I fundit ka refuzuar ofertën e kampionëve të Ligue 1, pasi preferon të vazhdojë të luajë në kampionatin spanjoll të cilin e njeh shumë mirë. Sa i përket detajeve financiare, ajo që dihet deri tani është se Barcelona do të paguajë klauzolën 100 milion euro për të blerë kartonin e sulmuesit francez.
(balkanweb)

www.balkanweb.com